Image

Therma La Dolce Vita, T.C. Gaziantep Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünün 03.03.2021 tarih ve K.T.27.02 ruhsat numaralı Kaplıca Tesisi İşletme İzni uyarınca; 2 adet Termal Havuz, 2 adet Türk Hamamı, 2 adet Sauna, 1 adet Buhar Odası, 1 adet Medikal Tuz Odası, 1 adet 6 kişilik Jakuzi Havuzu ve 12 adet içerisinde doğrudan kaplıca suyu verilen jakuzi ve masaj masası bulunan Süit, VİP A ve VİP B kategorilerindeki konforlu soyunma odaları ile Kaplıca ve Kür Merkezi kategorisinde hizmet vermektedir.

 

Termal havuzumuzda bulunan 2 adet aslan ağzı ve termal jakuzimizde bulunan 5 adet omuz jeti vasıtasıyla havuzlarımıza doğrudan jeotermal kaynaktan su girişi sağlanmakta olup, böylelikle havuzlarımızdaki termal suyun mineral içeriğinin hızlı bir biçimde tazelenmesi sağlanmaktadır.

 

Bu işlem özellikle anti aging-yaşlanma karşıtı elementi olarak bilinen silisyum ve bikarbonat elementlerinin işlevini tam anlamı ile yerine getirmesinde önem arzeder ki, Therma La Dolce Vita silisyum ve bikarbonat zengini bir kaplıca suyuna sahiptir ve bu niteliği itibariyle hem “vücut terapisi” hem de “içmece” suyu olarak kullanılabilen nadir termo kaplıca sularından biridir.

 

Kaplıca suyumuzun bu özelliklerinin yanı sıra tesisimizde; ozonterapi, mezoterapi, sağlıklı bağırsak için kolon hidroterapi, kupa(hacamat) uygulamaları, ozon sauna, sıvı detoxu, karaciğer detoxu ve cilt detoxu gibi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları(GETAT) ile hücresel yaşlanmayı azaltıcı tedaviler uygulanmaktadır. Bu nedenle Therma La Dolce Vita; termo-kaplıca ve içilebilir şifalı su özelliğinin yanı sıra bir Wellness Merkezidir.