Image

Therma La Dolce Vita; Kaplıca ve Kür Merkezi ile Sağlık Merkezi(Wellness) olarak iki ayrı blokta hizmet vermektedir.

 

  • KAPLICA VE KÜR MERKEZİ

 

Kaplıca ve Kür Merkezi tesisimizin A Blokunda yer almaktadır.

T.C. Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının 26.11.2020 tarih ve 2020/2 numaralı Jeotermal Kaynak İşletme Ruhsatı uyarınca tesisimizde kullanılan “termomineralli su”  yerin 780 metre altından çıkarılmakta ve doğrudan kullanıma sunulmaktadır. Derin kuyu özelliği nedeniyle su sıcaklığı kuyunun işleyiş hızına göre 35 celcius ile 42 celcius arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

 

T.C. Sağlık Bakanlığı Tıbbi Değerlendirme Kurulu Raporu uyarınca; magnezyum, potasyum, kalsiyum, sodyum, amonyum, demir, bikarbonat, florür, klorür, sülfat ve silis zenginliği içeren termomineralli suyumuz, kaynak hekim kontrolünde:

  1. Uygun sıcaklıklarda banyo ve yıkama uygulamalarında,
  2. Kas iskelet sisteminin non-inflamatuar hastalıklarının tamamlayıcı tedavisinde,
  3. Florür içermesi nedeniyle kür şeklinde içme uygulamalarında,
  4. Osteoporoz önleyici tedavilere destek maksadıyla kullanılabilir niteliktedir.

 

Tesisimiz, T.C. Gaziantep Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünün 03.03.2021 tarih ve K.T.27.02 ruhsat numaralı Kaplıca Tesisi İşletme İzni uyarınca; 2 adet Termal Havuz, 2 adet Türk Hamamı, 2 adet Sauna, 1 adet Buhar Odası, 1 adet Medikal Tuz Odası, 1 adet 6 kişilik Jakuzi Havuzu ve 12 adet içerisinde doğrudan kaplıca suyu verilen jakuzi ve masaj masası bulunan Süit, VİP A ve VİP B kategorilerindeki konforlu soyunma odaları ile Kaplıca ve Kür Merkezi kategorisinde hizmet vermektedir.

 

Termal havuzumuzda bulunan 2 adet aslan ağzı ve termal jakuzimizde bulunan 5 adet omuz jeti vasıtasıyla havuzlarımıza doğrudan jeotermal kaynaktan su girişi sağlanmakta olup, böylelikle havuzlarımızdaki termal suyun mineral içeriğinin hızlı bir biçimde tazelenmesi sağlanmaktadır.

Bu işlem özellikle anti aging-yaşlanma karşıtı elementi olarak bilinen silisyum ve bikarbonat elementlerinin işlevini tam anlamı ile yerine getirmesinde önem arzeder ki, Therma La Dolce Vita silisyum ve bikarbonat zengini bir kaplıca suyuna sahiptir ve bu niteliği itibariyle hem “vücut terapisi” hem de “içmece” suyu olarak kullanılabilen nadir termo kaplıca sularından biridir.

 

  • SAĞLIK MERKEZİ-WELLNESS

 

Sağlık Merkezi-Wellness tesisimizin B blokunda yer almaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Medine KONCA; Kadın Hastalıkları, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları (GETAT) ve Genital Estetik kliniklerinde, Prof.Dr.Mustafa Araz ise Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları kliniğinde hizmet vermektedir.

 

Tesisimizde; ozonterapi, mezoterapi, sağlıklı bağırsak için kolon hidroterapi, kupa(hacamat) uygulamaları, ozon sauna, sıvı detoxu, karaciğer detoxu ve cilt detoxu gibi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları(GETAT) ile hücresel yaşlanmayı azaltıcı tedaviler uygulanmaktadır.

Bu nedenle Therma La Dolce Vita; termo-kaplıca ve içilebilir şifalı su özelliğinin yanı sıra bir Wellness Merkezidir.